Kar Amacı Gütmeyen Fotoğrafçı

Çocukken MCH derlerdi hep adım Mustafa Can HİÇYILMAZ olduğu için, kimisine uzun kimisine ise farklı gelirdi ismim.. Ama ailemden bana miras kalan “Mıstık” ve hiçbir şeyden Yılmadığım söylentisidir hep.. Peki kimdir bu MCH?

Kırıkkale doğumlu, İngilizce Öğretmenliği mezunu olan, gezmesini tozmasını, mümkünse yurt dışında gezmesini seven ve en tabi ki fotoğraf çekmesini çokca seven bir kişidir.

Fotoğrafçılığa, küçükken elime tutuşturulan pastel ve kuru boyalarımla resim defterime ilginç resimler yaparak başladım. Ne hikmetse; her yaptığım resim, öğretmenlerim tarafımdan panoya asılırdı. Sonrasında, ben bahtiyar mesut mus mutlu.. 1991 yılında Babamın (sağolsun) bana almış olduğu Atinon markalı analog fotoğraf makinası, bu eşsiz hobinin kanıma işlemesine sebep oldu. Önceden çektiğim fotoğrafları çabucak görebilmek için, 36’lık filmin bir an önce bitmesi isterdim, bu yüzden boş boş tavanı çektiğim günleri anımsarım hep..

Yıllar geçtikçe, seneler 2003 gösterdikçe dijital makinaların serüveni başlar hayat hikayemde.. Amatör olarak bu işi zevkle yaptığımı söyleyebilirim ve şu sözü çok sever ve çok kullanırım

"Bazen bakmak istediğin gibi görürsün."

Fotoğrafçılığa dair, bu benim en güzel sloganımdır.